Internetové stránky o psychologii

Psychologie osobnosti

Psychologie osobnosti studuje osobnost a individuální rozdíly. Studium osobnosti je velice složité zejména proto, že pokud se studuje osobnost nějakého člověka, tak jeho chování musí být nejen naprosto přirozené, ale především velice upřímné. Podle chování a myšlenkových procesů tak psychologie vyhodnocuje o jaký typ člověka se jedná a jaké jsou jeho lidské vlastnosti a jak se liší od ostatních lidí.

Osobnost člověka je velice jedinečná a pravděpodobně i neopakovatelná. Několik lidí, na které působí stejné vlivy, přesto nejsou stejné osobnosti. Je několik činitelů, kteří osobnost utváření a jedním z nich je především dědičnost. Dědičnost nelze ovlivnit. Obvykle po svých rodičích a příbuzných dědíme nejen vzhled a samozřejmě částečně i chování, ale především zdravotní stav po dobu celého života.

Dalším faktorem je prostředí a výchova. Prostředí, ve kterém se nacházíme zejména ovlivňuje podstatu osobnosti. Pokud samotnému člověku nevyhovuje prostředí, ve kterém momentálně nebo delší dobu žije, tak se to samozřejmě odráží i na jeho chování a nejen to, obvykle jsou pak takto vychovávány o vlastní děti onoho jedince nebo naopak jedinec získá takový odpor k prostředí kde žil, že sám pro sebe a pro svoji budoucí rodinu nebude něco takového chtít.

Výchova je důležitá zejména ve věku dospívání a puberty. Děti se často vzpírají pravidlům domácnosti a mají pocit, že jsou zde rodiče jen proto, aby jim otravovali život. Na rodičích pak je, tuto roli ustát a děti vést stále lepším a lepším výkonům.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Obory psychologie a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.