Internetové stránky o psychologii

Psychologie

Psychologie se zabývá chováním, mentálními procesy a tělesným stavem člověka. S psychologií je spojeno několik desítek témat jako jsou vztahy mezi přáteli, partnerské vztahy nebo rodinné vztahy. Pokud je uvažování člověka negativní, tak se to vždy projevuje i na vnějšku člověka a to nejen nemocemi, ale objevují se i známky akné, vyrážky, mikozy nebo jiné zánětlivé procesy. Naše psychická pohoda má vliv na celkový chod našeho organismu a na jeho správnou funkčnost.

Hlavním úkolem psychologie je řešit potíže jiných lidí, kteří nejsou schopni svoje situace zvládat sami. Na psychologa se člověk obrací tehdy, pokud je mu to soudně nařízeno nebo pokud si sám plně uvědomuje, že není schopen se srovnat nejen sám se sebou, ale především s událostmi, které ho potkali nebo věcmi, které dotyčného trápí.

Psychologové jsou zde od toho, aby člověka s problémem vyslechli a zároveň navrhli alternativní řešení, jak by bylo možné se s problémem srovnat nebo ho začít řešit. Psycholog by se nikdy neměl na pacienta zlobit nebo by mu neměl cokoli vytýkat. Naopak by se měl psycholog snažit získat si pacientovu plnou důvěru a vyhovět mu ve všech požadavcích, jako jsou časy pro sezení.

Klient, který za psychologem přichází mu zároveň sděluje své osobní věci a myšlenky, lékař je proto vázán kodexem mlčení, jež nesmí v žádném případě porušit.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dětská psychologie a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.